Бразильсько-суринамські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бразильсько-суринамські відносини

Бразилія
Бразилія
Суринам
Суринам

зовнішня політика Бразилії
зовнішня політика Суринамуd

Бразильсько-суринамські відносини — двосторонні дипломатичні відносини між Бразилією та Суринамом. Протяжність державного кордону між країнами становить 515 км[1].

Історія

[ред. | ред. код]

У 1906 представники Бразилії та Нідерландської Гвіани підписали в Ріо-де-Жанейро договір про державний кордон між країнами.

У 1975 Бразилія визнала незалежність Суринаму від Нідерландів, а в 1976 сторонами підписано Договір про дружбу, співробітництво та торгівлю.

У квітні 2004 підписано Угоду про торгівлю, яка, зокрема, врегулювала питання про торгівлю рисом між країнами. За оцінками, близько 35 тисяч бразильців проживають у Суринамі (що становить близько 8 % населення), більшість із них бере участь у видобутку корисних копалин.

У 2011 Бразилія та Суринам спростили процедуру легалізації бразильських робітників у Суринамі.

У 2013 Бразилія проголосувала на виборах у Союзі південноамериканських націй за президента Суринаму, який після перемоги обіймав посаду керівника цієї організації з серпня 2013 до грудня 2014. Бразилія та Суринам співпрацюють у таких галузях, як охорона здоров'я (профілактика сифілісу, ВІЛ/СНІДу та хвороби Шагаса), розвиток сільського господарства (виробництво маніоки, переробка харчових продуктів), а також боротьба з організованою злочинністю. Обидві країни мають членство у Міжнародному валютному фонді (МВФ).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. The World Factbook. Архів оригіналу за 22 грудня 2015. Процитовано 19 червня 2017.

Посилання

[ред. | ред. код]